Yoğun İspanyolca Kurslarına İlişkin Esaslar

Yoğun İspanyolca Kursları; A1 + A2 Bütünleşik Başlangıç Kuru, B1 Orta Seviye, B2 Orta Seviye, C1 İleri Seviye olmak üzere toplamda 4 kurdan oluşur. Bünyemiz dahilinde C2 İleri Seviye dersleri açılmamaktadır. Bunun yerine öğrencilerimiz pratik kurslarına katılırlar. Academia de Español bünyesinde, A1 ve A2 yoğun başlangıç kurları bütünleşik olarak 3 aylık süre içerisinde tamamlanır. Yoğun İspanyolca Kurslarında her bir kur için eğitim süresi toplam 100 saat şeklindedir. Kurslar genel olarak Pazartesi  – Salı – Çarşamba ve Cuma – Cumartesi – Pazar şeklinde haftanın 3 günü gerçekleştirilir. Gruplar arasında işleyiş bakımından eşdeğerlik bulunduğundan, haftanın herhangi bir günü mazeret sebebi ile derse katılamayan öğrenci bir diğer grubun dersine katılarak eksiğini tamamlama şansına sahiptir. 

Yoğun İspanyolca Kurslarında okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri birlikte güçlendirilir. Başlangıç kurunda ilk 1 aylık süreçte yoğun dilbilgisi öğretimi gerçekleştirilir. Sonrasında ders kitapları üzerinden asıl öğretim sistemine geçiş sağlanır. Başlangıç kuru Türk ve/veya yabancı hocalar eşliğinde gerçekleştirilir.  Genel İspanyolca Kursları aşağıdaki bölümlerden meydana gelir:

A1, A2 Bütünleşik Başlangıç 3 Ay: Bu kur sonrasında öğrencilerimiz somut ihtiyaçları dile getirebilir, basit cümleleri anlayabilir ve kendini ifade edebilir. Kur sonunda kendini ve başkalarını tanıtabilir, başka insanların kişisel bilgilerine yönelik sorular sorabilir ve bu türden sorulara cevap verebilir. Öte yandan yine günlük konuşma diline dair cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir. Basit anlatımlarla geldiği yeri, eğitimini, yakın çevresini ve doğrudan ihtiyaca yönelik durumları anlatabilir. Bu kur ile bir üst seviye olan orta düzey İspanyolca kurunun temelleri atılmış olur.

B1, Orta Seviye 3 Ay: Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun ana noktalarını anlayabilir. Seyahatlerde, yabancı dil konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir.

B2, Orta Seviye Üstü 3 Ay: Somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile her ikisinin de fazla zorluk çekmeyeceği şekilde spontane ve akıcı şekilde konuşup anlaşabilir. Bu kur ile bir üst seviye olan ileri düzey İspanyolca kurunun temelleri atılmış olur.

C1, İleri Seviye 3 Ay: Bu kur sonrasında öğrencilerimiz, çoğu zaman herhangi bir sözlüğe ihtiyaç bile duymaksızın, özel hayatlarında, iş veya eğitimlerinde İspanyolcayı akıcı bir şekilde kullanabilme yetisi kazanmış olurlar. Karmaşık içerikli ya da uzun metinleri sorunsuzca anlayabilir, akademik ve teknik konular başta olmak üzere, neredeyse okudukları ve duydukları her şeyi algılayıp sentezleyebilir duruma gelirler. Öğrendiği dilde günlük gazete ya da dergileri kolaylıkla anlayabilir, televizyonda çıkan haberlere yorum yapabilir ve de edindiği beceriler ile ispanyolca konuşan ülkelerde iş hayatına atılabilirler. Bu kur sayesinde sözlü ve yazılı olarak kendilerini çok rahat bir şekilde ifade edebilir, kişisel beyanlarını herhangi bir takılma olmaksızın aktarabilirler. Yine başta DELE olmak üzere, ileri düzey bir çok dil sınavında başarı sağlayabilirler.

Eğitim Süresi: 3 Ay

Eğitim Günleri: Pazartesi  – Salı – Çarşamba ve Cuma – Cumartesi – Pazar 

Eğitim Düzeyleri: A1-C1

Başlangıç Tarihleri: Ekim – Ocak; Şubat – Haziran; Haziran – Eylül

Sınıf Kontenjan Sayısı: 8

Yandex.Metrica