Özel (Maks. 2 Kişilik) İspanyolca Kurslarına İlişkin Esaslar

Özel İspanyolca Kursları A1 + A2 Bütünleşik Başlangıç Kuru ve B1 Orta Seviye olmak üzere toplamda 2 kurdan oluşur. Academia de Español bünyesinde, A1 ve A2 özel başlangıç kurları bütünleşik olarak 2 aylık süre içerisinde tamamlanır. Özel İspanyolca Kurslarında her bir kur için eğitim süresi toplam 72 saat şeklindedir. Kurslar genel olarak Pazartesi – Salı – Çarşamba ve Cuma – Cumartesi – Pazar ve haftanın 3 günü şeklinde gerçekleştirilir. Gruplar arasında işleyiş bakımından eşdeğerlik bulunduğundan, haftanın herhangi bir günü mazeret sebebi ile derse katılamayan öğrenci bir diğer grubun dersine katılarak eksiğini tamamlama şansına sahiptir. 

Özel İspanyolca Kurslarında okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri birlikte güçlendirilir. Başlangıç kurunda ilk 15 günlük süreçte yoğun dilbilgisi öğretimi gerçekleştirilir. Sonrasında ders kitapları üzerinden asıl öğretim sistemine geçiş sağlanır. Başlangıç kuru Türk ve/veya yabancı hocalar eşliğinde gerçekleştirilir. Özel İspanyolca Kursları aşağıdaki bölümlerden meydana gelir:

A1, A2 Bütünleşik Başlangıç: Bu kur sonrasında öğrencilerimiz somut ihtiyaçları dile getirebilir, basit cümleleri anlayabilir ve kendini ifade edebilir. Kur sonunda kendini ve başkalarını tanıtabilir, başka insanların kişisel bilgilerine yönelik sorular sorabilir ve bu türden sorulara cevap verebilir. Öte yandan yine günlük konuşma diline dair cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir. Basit anlatımlarla geldiği yeri, eğitimini, yakın çevresini ve doğrudan ihtiyaca yönelik durumları anlatabilir. Bu kur ile bir üst seviye olan orta düzey İspanyolca kurunun temelleri atılmış olur.

B1, Orta Seviye: Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun ana noktalarını anlayabilir. Seyahatlerde, yabancı dil konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir.

Eğitim Süresi: 2 Ay

Eğitim Günleri: Pazartesi – Salı – Çarşamba ve Cuma – Cumartesi – Pazar

Eğitim Düzeyleri: A1-B1

Başlangıç Tarihleri: Ekim – Ocak; Şubat – Haziran; Haziran – Eylül

Sınıf Kontenjan Sayısı: En fazla 2

Yandex.Metrica