İspanyolca Pratik Kurslarına İlişkin Esaslar

İspanyolca Pratik Kursları; İspanyolca düzeyini teorik olarak orta üzeri ya da ileri düzeye getirmiş pek çok öğrencinin sorunu olan akıcı olarak konuşamama problemini çözmek amaçlı oluşturulmuş, konuşma pratiği yapmaya yönelik verilen kurslardır. Anadili İspanyolca olan yabancı öğretmenler ile sürekli diyalog halinde gerçekleştirilen eğitimlerde öğrenciler; İspanyolca’yı aktif bir şekilde kullanabilir hale gelecekler, bir yabancı ile konuşma fobisini üzerlerinden atarak bu konuda özgüvenlerini arttıracaklar ve günlük yaşamda sık karşılaşılan durumları drama yöntemi ile özümseyerek öğreneceklerdir. Academia de Español bünyesindeki pratik kursları aylıktır.  Katılım tamamen öğrencinin kişisel gelişimini tamamlamasına ve kendi inisiyatifine bağlıdır.

İspanyolca öğrenmenin ve öğrendiklerimizi pekiştirmenin en ideal yolu, onu aktif olarak kullanmaktır. Derslerimizde üzerinde özellikle durduğumuz ve hemen herkeste görülen konuşma çekingenliği problemi, maalesef İspanyolca’yı ne kadar bildiğimiz ya da ne kadar kullanabildiğimiz sorularının havada kalmasına sebep olmaktadır. Oysa dilbilgisindeki gelişimini paralel olarak konuşma becerisi ile pekiştirmeyen öğrencinin bilgilerinin kalıcı ve gelişime açık olmasını beklemek pek de doğru olmayacaktır.

Çevrenizde sürekli pratik yapma şansı bulamadığınız ve yoğun çaba sarf ederek öğrenmiş olmanıza rağmen gittikçe köreldiğini düşündüğünüz İspanyolca’nızı zamanla unutmak son derece moral bozucu olabilmektedir. Dili unutmamanın ve geliştirmenin tek yolunun onu kullanmak olduğu herkesçe bilinir… Bunun yanında diğer problem ise dinleme, okuma ve yazma konusunda son derece becerikli iken, yolda karşılaştığımız bir yabancı karşısında sesimizin bir anda çıkmaz olduğu gerçeğidir. İspanyolca filmleri altyazısız izleyebilirken, adres tarif edecek güveni bulamamak da yine bir çoğumuzun problemidir. Bunun sebebi ise İspanyolca bilmeyişimiz değil, İspanyolca’yı sesli olarak kullanma fırsatımız olmayışıdır. “Anlıyorum ama konuşamıyorum” pek de yabancısı olmadığımız bir klişedir örneğin.  

Academia de Español İspanyolca pratik kursları, teorik olarak orta üzeri ya da ileri düzey dilbilgisine sahip katılımcıların öğrenme stresi yaşamadan rahat ve eğlenceli bir ortamda yabancı öğretmenler ile İspanyolca konuşma pratiği kazanabilmeleri amacı ile düzenlenmekte olan bir programdır.

Eğitim Süresi: Sınırsız

Eğitim Günleri: Cumartesi – Pazar

Eğitim Düzeyleri: B2 – C1

Başlangıç Tarihleri: ———-

Sınıf Kontenjan Sayısı: 8

Yandex.Metrica